Informacje

Powiat Parczewski

Sukces reprezentacji powiatu Parczewskiego na XVIII Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS w Krasnobrodzie

Przepięknie bawiliśmy się, rywalizowaliśmy i walczyliśmy o puchary i medale w XVIII Wojewódzkich Igrzyskach LZS, które w niedzielę 30 lipca 2017 r. odbyły się w Krasnobrodzie. Fantastyczna zabawa przy wspaniałej pogodzie, mnóstwo uśmiechów, radości ale i duża rywalizacja w wielu konkurencjach przez blisko 8 godzin gościła na boiskach klubu Igros Krasnobród.
      W rywalizacji powiatowej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy i zawodniczki z Tomaszowa Lubelskiego, którzy zdobyli wspólnie 845,5 punktów. Wyprzedzili reprezentantów powiatu Zamojskiego 540 pkt, a na trzecim miejscu klasyfikacji powiatowej uplasowali się przedstawiciele Chełmskiego 402 pkt. Powiat Parczewski zajął 4 pozycję uzyskując 293 pkt. Startowały reprezentacje 16 powiatów.
      W rywalizacji gmin na pierwszym miejscu Tyszowce (Tomaszów Lubelski) 242 pkt, druga lokata dla Rachań (Tomaszów Lubelski) 214 pkt, trzecie miejsce dla Wierzbicy (Chełm) 172 pkt. Reprezentacje gmin z naszego powiatu uplasowały się na następujących miejscach : 11. Dębowa Kłoda -114 pkt. 25. Parczew- 31 pkt, 26. Jabłoń - 30 pkt. Startowali reprezentanci 40 gmin.

Warto odnotować najlepsze wyniki zawodników i drużyn z naszego powiatu.
Piłka siatkowa mężczyzn – 1 miejsce Jabłoń.
Narty integracyjne kobiet – 6 miejsce Dębowa Kłoda
Rzut lotką do tarczy dziewcząt – 1 miejsce Łopatniuk Patrycja , 7 miejsce Sutryk Olga
(obie Dębowa Kłoda)
Rzut lotką do tarczy chłopców – 3 miejsce Kozyra Aleks, 7 miejsce Powroźnik Kamil (obaj Dębowa Kłoda)
Rzut lotka do tarczy mężczyzn – 3 miejsce Andrzej Daszczyk (Dębowa Kłoda)
Konkurs wiedzy o BRD dziewcząt – 10 miejsce Zarczuk Dominika ( Dębowa Kłoda)
Przerzucanie opony traktorowej – 9 miejsce Delążek Jakub (Dębowa Kłoda).

Jednocześnie rozgrywane były konkurencje w ramach III Letnich Igrzysk Seniorów +50. Reprezentacja seniorów naszego powiatu zajęła III miejsce w klasyfikacji ogólnej. Startowały reprezentacje 9 powiatów.
Warto odnotować , że osiągnięte wyniki są najlepsze od początku istnienia tych form rywalizacji sportowej.
Udział reprezentacji naszego powiatu był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu się działaczy LZS, władz samorządowych, dotacji z budżetu powiatu i sponsorom. Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w tej imprezie i pomogli w jej organizacji. Do spotkania za rok.

Autor: Jan Najs