Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

Powiat Parczewski

AKTUALNOŚCI

Artykuły

 • Zaproszenie rolników na Powiatowe Dożynki w Dębowej Kłodzie

  Dożynki Powiatowe

  Starosta Parczewski i Wójt Gminy Dębowa Kłoda uprzejmie informują, że dnia 21 sierpnia 2022 r. na placu przy Szkole Podstawowej w Dębowej Kłodzie odbędą się  Dożynki Powiatowe 2022.

  Jest to niepowtarzalna okazja do  zaprezentowania swoich wyrobów przez podmioty gospodarcze, pracujące na rzecz polskiego rolnictwa, a także do zareklamowania się i nawiązania kontaktów z producentami rolnymi.

  Mając na uwadze Państwa dotychczasową współpracę z rolnikami, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowych Dożynkach w Dębowej Kłodzie. Uroczystość tej rangi stwarza dogodny klimat do pochwalenia się swoimi osiągnięciami, sprzyja nawiązywaniu nowych kontaktów oraz umacnianiu dotychczasowej współpracy z rolnikami naszego powiatu.

  Czytaj Więcej o: Zaproszenie rolników na Powiatowe Dożynki w Dębowej Kłodzie
 • Przedłużenie stopni alarmowych CHARLIE-CRP i BRAVO

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informuję, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:

   

  •  nr  233 z dnia 29 lipca 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • nr  234 z dnia 29 lipca 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

   

  Zarządzenia obowiązują od dnia 1 sierpnia 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 31 sierpnia 2022 roku do godz. 23:59.

  Czytaj Więcej o: Przedłużenie stopni alarmowych CHARLIE-CRP i BRAVO
 • Zdrowotne wakacje z ziołami w Krainie Rumianku

  Zdrowotne wakacje z ziołami w Krainie Rumianku pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie 16-20.08.2022r.

   Celem wydarzenia jest  poprawa zdrowia poprzez wykorzystanie ziół w kosmetyce, kuchni i medycynie ludowej.

   W programie między innymi:

  Maceraty, hydrolaty,   mleczka,  kremy do ciała, toniki ziołowe, szampony w kostce, kule musujące i sole ziołowe do kąpieli, naturalne mydła z tłuszczów roślinnych , ziołowe herbatki fermentowane, octy ziołowo-owocowe, kiszonki,  nalewki lecznicze, potrawy z dzikiej kuchni,  oleje tłoczone na zimno – pokaz i degustacja, apiterapia czyli zastosowanie  produktów pszczelich w kosmetyce oraz apteczce domowej i wiele innych….

   

  Czytaj Więcej o: Zdrowotne wakacje z ziołami w Krainie Rumianku
 • Powiat będzie miał nowy herb

  Powiat zamierza ustanowić insygnia powiatu tj. sztandar Powiatu Parczewskiego, łańcuch Starosty Parczewskiego, łańcuch Przewodniczącego Rady Powiatu w Parczewie, pieczęć z napisem Powiat Parczewski, pieczęć z napisem Starosta Parczewski oraz odznakę za zasługi dla Powiatu Parczewskiego i stąd podjęte zostały działania ustanowienia herbu zgodnego z obowiązującym prawem. Zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 21 grudnia 1978 r. o odznakach i mundurach (Dz. U. z 2016 r. poz. 38 ze zm.) , jednostki samorządu terytorialnego mogą ustanawiać własne herby , flagi, emblematy oraz insygnia i inne symbole. Wzory tych symboli powinny jednak być zgodne z zasadami heraldyki, weksylologii i miejscową tradycją historyczną. Wszystkie wzory tych symboli musza być pozytywnie zaopiniowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w oparciu o opinię Komisji Heraldycznej, będącej organem opiniodawczo-doradczym Ministra.

  Czytaj Więcej o: Powiat będzie miał nowy herb
 • Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

  Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

  Czytaj Więcej o: Informacja, dotycząca możliwości złożenia wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.
 • Przedłużenie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP

  Szanowni Państwo,

  uprzejmie informuję, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:

  • nr  192 z dnia 30 czerwca 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  • nr  193 z dnia 30 czerwca 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

  Zarządzenia obowiązują od dnia 1 lipca 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 31 lipca 2022 roku do godz. 23:59.

  Czytaj Więcej o: Przedłużenie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP
 • KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2022 ROK

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 31 grudnia 2021 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2022 r. (Dz. U. z 2022 r. poz.17),  czas trwania kwalifikacji wojskowej ustala się na okres od 4 kwietnia 2022 r. do 8 lipca 2022 r.

   

  Kwalifikacja wojskowa dla osób z Powiatu Parczewskiego zostanie przeprowadzona w dniach od 27 czerwca 2022 r. do 6 lipca 2022 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie , ul. Mickiewicz 5, 21-200 Parczew.

  Czytaj Więcej o: KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2022 ROK

Banery/Logo